NAR

EKŞİMİZ

 

SAĞLIK

Narın içindeki doğal şekerin karamelize olmasına izin vermeyen yöntemimiz, narın saflığını sağlıkla sunmamızı sağlıyor. Narın yüksek ısılarda kaynatılarak pekmez kıvamına getirildiği klasik nar ekşisi üretimlerinin aksine; izlediğimiz bu modern yöntemle meyvenin şekerinin kanserojen maddeye (HMF) dönüşmesine izin vermiyoruz. İdeal ısıda ürettiğimiz nar ekşimizde meyveyi, içindeki mineral, vitamin gibi besin maddelerini kaybetmeden, doğal haliyle koruyoruz.

SADECE NAR

Nar’dan başka hiçbir malzememiz yok. Sadece nar içeren nar ekşimizin ana gövdesini mayhoş tadı baskın olan Hicaz narı oluşturuyor. Urfa yöresine özel Devedişi ve Katırbaşı çeşitlerinin de harmanlanmasıyla temel tatlardan “ekşi” ve “tatlı”yı ideal bir oranla buluşturuyoruz.

LEZZET

Damağınızda narın kendisini hissedebilmenizin sırrı ise; üretim aşamasında ürünümüzün istenen briks değerine ulaşmasının hemen ardından soğutma işlemi başlatmamızda yatıyor. Böylece nar meyvesinin; zarından çekirdeğine kadar tüm katmanlarının tadını, kokusunu ve hatta kendine has kırmızı rengini olduğu gibi koruyarak şişelerimizin içinde saklayabiliyoruz.

NARLI TATLAR

Şişelerimizdeki lezzeti tüm salataların yanı sıra, beyaz ve kırmızı et yemeklerinde, marinasyonda, dolma harçlarında, çorbalarda, sebze sotelerinde, tatlılarda ve kokteyllerde kullanabilirsiniz. Hatta sulandırıp nar suyu olarak da servis edebilirsiniz.

                        

 

 

Besin değerleri için Analiz Raporları sayfasını inceleyebilirsiniz