DİNLENMİŞ & GENÇ PUNİCA

Punica yaşayan bir ürün. Hasattan sonra şişeleniyor ve yaşamaya devam ediyor. İlk üretildiğinde ekşi ve tatlı lezzetler damakta vurucu şekilde hissediliyor. Genç ürün baskın bir meyvemsilik ve parlak, çok canlı bir kırmızı renk sunuyor.

Ürünümüz dinlendikçe, ekşi ve tatlı lezzetler yuvarlanarak, narın sunduğu kompleks tatların açığa çıkmasına olanak veriyor. Tazelikten gelen keskinlik geri çekiliyor ve dengeli, olgun tatlar daha kuvvetli hissediliyor. Punica’nın rengi ise, dinlendikçe daha ağırbaşlı bir kırmızıya/bordoya dönüyor.

Punica’yı kullanan şefler, genç ve dinlenmiş Punica’yı farklı kullanım alanlarında değerlendiriyorlar.

Dinlenmiş ürün, özellikle olgunlaştırılmış tuzlu peynirlerle, deniz mahsulleri ve et marinasyonlarında, kırmızı et üstünde tek başına sos olarak ve çilekle çok iyi bir eşlikçi oluyor. Genç ürün ise sunduğu meyvemsi tazelikle; tatlıları, kokteylleri, kahvaltıyı, taze peynirleri tamamlıyor. Hatta 1/3 oranında suyla karıştırılıp nar suyu olarak içilebiliyor.

Her iki ürün de, karakteristik yapılarıyla salataları, et ve sebze yemeklerini farklı şekilde zenginleştiriyor. Genç ve dinlenmiş Punica tercihinde ve kullanım alanlarında en önemli kriter ise, onu kullanan lezzetseverin damak zevki…