NARIN

FAYDALARI

NARIN ve PUNICA’NIN FAYDALARI

Çok güçlü bir antioksidan olan narın sağlık üzerindeki etkileri ve mucizevi faydaları uzmanlar tarafından sıklıkla dile getiriliyor. Narın bağışıklık sistemini güçlendirdiği, yüksek tansiyonu, diyabeti, kalp rahatsızlıklarını iyileştirmede etkili olduğu, ishali kestiği, bağırsaklarda iyi bakterileri artırdığı biliniyor.

Narı bu kadar değerli ve mucizevi yapan içeriği, C, K, B vitaminleri ile potasyum, fosfor ve manganez gibi minerallerin yanı sıra, organik bileşiklerden punikalajin ve punisik asittir.

Punikalajin bilinen en güçlü antioksidanlardandır ve sadece narın kabuğunda ve zarlarında bulunur. Narın bu bölümleri genelde yenilmez ve atılır. Oysa biz Punica-Sadece Nar’ı üretirken narlarımızın iç kabuk ve zarlarından bir kısmını nar ekşimizin içinde tutarak bu doğal antioksidanı korur, lezzetle sizin vücudunuza da girmesini sağlarız. Narlarımızdaki punikalajin nar ekşimizi şişelerinde bozulmaktan doğal olarak korurken sizi de toksinlerden korur.

Punisik asit ise yağ yakan yağ olarak bilinir ve sadece narın çekirdeklerinde bulunur. Punisik asidin obeziteyi önleyici olabileceğini gösteren bilimsel araştırmalar mevcuttur. Punisik asidin ayrıca, trigliserit düzeyini düşürdüğü saptanmıştır. Dolayısıyla, biz Punica’yı üretirken narlarımızın çekirdeklerinden de vazgeçmeyiz.

Nar ekşimizde meyvenin iç kabuğundan zarına ve çekirdeğine kadar tüm katmanlarının tadını hissetmeniz işte bu sebepledir...

Bir sonbahar lezzeti olan taze nara mevsimsel olarak ulaşabilirken, narlarımızın tüm özelliklerini sağlıkla şişelediğimiz nar ekşimiz Punica-Sadece Nar’a yıl boyu ulaşabilirsiniz.

 

Narın faydaları ve besin değerleri ile ilgili kaynaklar:

Narın ve Nar Suyunun Faydaları - CNN Türk

Narın Kabuğu Suyundan Daha Şifalı - Milliyet

Her Derde Deva Narın Faydaları

Nar Suyunun Antioksidan (O.R.A.C.) Değeri ve Faydaları